logo
Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

Login


Options
View
Go to last post Go to first unread
Bruce Pal Farina  
#1 Posted : Tuesday, October 05, 2021 10:43:25 PM(UTC)
Bruce Pal Farina

Rank: Newbie

Groups: Registered
Joined: 10/5/2021(UTC)
Posts: 3
Iran (Islamic Republic Of)
Location: شیراز

مراحل اولیه برای طراحی یک فضا یا محیط
در ادامه مراحل مختلف طراحی فضا مورد بررسی قرار می گیرد. اولا بد نیست به مقاله "دکوراسیون داخلی شیراز" تفاوت آن با طراحی داخلی ساختمان چیست؟ »با مفهوم دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید.گام اول: برداشت نقشه یا پلان اندازه‌ گیری شده محیط
اولین قدم در طراحی یک فضا یا محیط ، تهیه یک طرح معماری است. با این کار ابعاد و شکل کلی فضای مورد نظر مشخص شد و از طریق ابعاد تجهیزات ، جمعیت ، چیدمان ، روشنایی و ... با اتکا به نقشه های خاص.در صورت امکان ، دسترسی به نقشه اصلی فضای مورد نظر برای طراح امکان پذیر است ، جایی که نیازی به نگرانی نیست ، می توانید به راحتی نقشه ای از فضا را تهیه کرده و به صورت دستی در مقابل آن نیاز داشته باشید.امروزه خوشبختانه ابزارهای مناسبی در دست طراحان برای برنامه ریزی فضاهای مورد نظر وجود دارد که به اندازه کافی انواع متر لیزری و مترهای قابل استفاده هستند. بهباید توجه داشته باشید که هنگام اندازه گیری دیوارها و کفش ها ، باید به اندازه پنجره ها ، ستون ها ، کابینت های دیواری ، شومینه ها ، پله ها و هر وسیله دیگری که مانع می شود توجه داشته باشید.این مرحله به گونه ای است که می توانیم به هر طرف اتاق که با دست اندازه گیری کرده ایم یا به کمک یک خط ساده ، خطی از متن را روی آن با کاغذ بکشیم و اندازه آن را در کنار آن بنویسیم.اگر اندازه اجزای سازنده مانند ستون ، شوفاژ ، پنجره و غیره را دریافت کردم ، آن را در نقشه علامت گذاری کنید ، به آن توجه کنید و آن را در محل ماشین خطی که کشیده اندازه بگیرید ، بنابراین در امتداد فضا جلو می رویم به و یک نقشه اضطراب دیگر ، و در نهایت وقتی به نقطه شروع اندازه گیری می رسیم ، یک نقشه ساده از مکان مورد نظر به دست می آوریم.توجه داشته باشید که با استفاده از طرح تهیه شده توسط کارشناسان طراحی داخلی و طراحی داخلی ، اطلاعات و اطلاعات بیشتری مانند اهداف مختلف ساختمان ، ارتفاع پنجره و شوفاژ ، دیوارهای باربر یا کاذب ، محل خطوط برق یا آب و لوله های گاز ، محل قرارگیری ستون ها در دیوار ، جهت باز شدن درها ، تشخیص شمال و جنوب ساختمان و ... اما برای تغییر دکوراسیون توسط مبتدیان ، نقشه توصیف شده کافی است. برای کار بر روی صفحه ، بهتر است چند نسخه از آن تهیه کنید تا بتوانید نقشه را در مرحله بعدی آماده کنید.گام دوم: دکوراسیون و اندازه‌گیری وسایل جدید


اگر برای فضای مد نظرمان مبلمان انتخاب کرده ایم کافی ست طرح شماتیک آنها را با ابعاد حدودی و متناسب به صورت شماتیک با فرم های مربع و دایره روی کاغذ رسم کنیم و بعد اضلاع آنها را اندازه بزنیم و در چیدمان های مختلف آنها را بسنجیم تا بهترین و ایده آل ترین چیدمان را بدست بیاوریم.

به عنوان مثال اگر برای فضای اداری مان میزی تهیه کرده ایم لازم نیست آن را با زحمت جا به جا کنیم و نتیجه را ببینیم، کافی ست ابعاد وسایل مورد نظر را روی پلان اولیه پیاده کنیم. ضمنا اگر بخواهیم برای فضا خرید کنیم با دردست داشتن پلان اولیه این کار بسیار راحت تر انجام می پذیرد.

گام سوم: نحوه چیدمان وسایل در محیط


پس از اتمام طرح بصری ، نوبت به چیدمان تجهیزات در محیط می رسد. قبل از انجام این کار ، نقشه فضا را با دقت بررسی می کنیم و سعی می کنیم موقعیت مناسبی را برای اجسامی که اندازه گیری کرده ایم بیابیم.به این ترتیب ، با رعایت ملاحظات علمی و سلیقه های شخصی و کارشناسی ، چیدمان تجهیزات را در ذهن خود متصور می شویم و سپس آن را جداگانه روی صفحه اجرا می کنیم. یعنی هر طرح بندی روی یک نقشه جداگانه ، سپس تغییر طرح را تا زمانی که رضایت بخش باشد ادامه دهید.تیم طراحی که متشکل از متخصصان است ، پس از این مرحله با کمک نرم افزارهای طراحی شده اتوکد ، تری دی مکس ، کرگدن و ... وارد مرحله سه بعدی فضا می شود.در این مرحله چیدمان فضا به صورت سه بعدی و رنگ از رضا به دست می آید و طراحی استاندارد به طور کامل مورد نیاز است. پس از بررسی و انتخاب طرح نهایی توسط کارفرما ، طرح آماده اجرای واقعی است. نکته مهم در این مرحله توجه کامل به دو عامل مهم گردش و نور محیط است که در ادامه به آنها خواهم پرداخت.

Edited by user Tuesday, October 05, 2021 10:44:18 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Users browsing this topic
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.